Anime Galaxy
Nu esti inca membru?
Atunci inregistreaza-te, intra in comunitatea noastra, descopera lumea anime asa cum n-ai facut-o niciodata si bucura-te alaturi de noi seriile vizionate!

AcasaAcasa  Galaxy PortalGalaxy Portal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Kaname sau Zero?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Andreea
Anime fan
Anime fan

feminin
Numarul mesajelor : 154
Varsta : 22
Localizare : Romania
Stare de spirit : Happy!
Warn :
80 / 10080 / 100

Puncte : 16535
Reputatie : 0
Data de inscriere : 05/11/2008

MesajSubiect: Kaname sau Zero?   Mier Noi 05, 2008 10:12 pm

Sunt sigura ca cu totii ne intrebam cu cine va ramane yuki in final. Deci spune-ti-va parerea si argumentati. De exemplu.... Eu cred ca yuki va ramane in final cu kaname fiindca p el il iubeste ( cred ca toata lumea a vazut episodul 2 din sezonul 2) si in manga il si saruta Very Happy
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
BlitzZMay
Admin
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 630
Varsta : 23
Warn :
0 / 1000 / 100

Puncte : 17260
Reputatie : 1
Data de inscriere : 04/11/2008

MesajSubiect: Re: Kaname sau Zero?   Mier Noi 05, 2008 10:19 pm

WHAT? O_O
Gata, chiar ca ma uit la sezonul 2 =))
Deci chiar nu ma asteptam sa decurga asa povestea...adica stiti voi, happy ending, Yuuki and Zero, mare cascaval XD
Se pare ca povestea se complica totusi...
Pai de crezut nu stiu ce sa zic, sa vad seria a doua XD
Asi vrea sa ramana cu Zero totusi...pe Kaname il vad mai mult cu Ruka ^^

Did you know?
The paralyzed puppets died
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://animegalaxy.clic-topic.com
Doppelganger
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 212
Varsta : 24
Localizare : Japan...:P
Stare de spirit : Crazy
Warn :
0 / 1000 / 100

Puncte : 16752
Reputatie : 7
Data de inscriere : 06/11/2008

MesajSubiect: Re: Kaname sau Zero?   Joi Noi 06, 2008 2:52 pm

Mai prins XD
Sincer inca nu m-am hotarat...amandoi imi plac la fel de mult XD dar cred ca va ramane....aaa....defapt amandoi lol!

Nina Williams
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://ancafe.wikiforum.ro/
iRaven
Beginner
Beginner

feminin
Numarul mesajelor : 18
Localizare : Far away... in Bucharest
Stare de spirit : ... o_o
Warn :
0 / 1000 / 100

Puncte : 16533

MesajSubiect: Re: Kaname sau Zero?   Joi Noi 06, 2008 4:32 pm

GOOOD O_O

Voi credeti ca Hino Matsuri va lasa toata povestea la Kaname si Yuuki bla, bla, bla... se casatoresc bla, bla, bla sfarsit? Eu nu cred... am impresia ca Yuuki va ramane cu Zero, indiferent ce se va intampla... ori asta, ori moare Zero xD

De ce spun asta? Pentru ca manga`ul si implicit anime`ul vor fi mult prea evidente si cam... clasice... sau plictisitoare... eu nu cred ca ea va lasa sa se stie cu cine va fi Yuuki... ci la sfarsit se va afla deznodamantul...

Ooof, lasand la o parte asta, eu vreau sa ramana cu Zero, pentru ca ar face un cuplu mult mai dragut ^^ Si, nu`l suport eu pe Kaname xD
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.goagal.ro
Andreea
Anime fan
Anime fan

feminin
Warn :
80 / 10080 / 100

MesajSubiect: Re: Kaname sau Zero?   Joi Noi 06, 2008 8:42 pm

Pfff... 80% din fanii Vk il plac pe Zero si chiar nu inteleg de ce... Mie mi se pare cam taran dar in fine. asta e parerea mea....Oricum nu prea s-a intamplat nimic intre zero si yuki asa ca nu cred ca va ramane cu el...
Sus In jos
Serena C.C.
Anime fan
Anime fan

feminin
Numarul mesajelor : 137
Localizare : Blue City
Warn :
0 / 1000 / 100

Puncte : 16597

MesajSubiect: Re: Kaname sau Zero?   Dum Noi 09, 2008 1:28 pm

Well eu il aleg pe Zero :X ...nu-mi prea place latura aceea "intunecata" a lui Kaname si nu stiu exact de ce...dar de prima data mi-a placut Zero (dinainte sa descopar ca e vampir si sa aflu mai multe despre el si Kaname)

I simply love him..and he's cute Very Happy so...Zero rullzz!!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://fantasy-anime.forumer.ro
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Kaname sau Zero?   Vin Noi 14, 2008 6:46 pm

eu nu pot alege dintre ei doi
kaname:
-foarte sweet
-linistit
-puternic
zero
-kawaii
-nebunatic
-puternic
Sus In jos
caprice
Beginner
Beginner

Numarul mesajelor : 1
Warn :
0 / 1000 / 100

Puncte : 16400
Data de inscriere : 02/12/2008

MesajSubiect: Re: Kaname sau Zero?   Mar Dec 02, 2008 4:15 pm

Asa cum a spus si Andreea mai sus, 80% sunt fani Zero - cam multi. Eu cred si sper din toata inuma ca Yuki sa ramane cu Kaname. Nu cred ca mai are rost sa spun ca Kaname e personajul meu preferat din aceasta serie. Cat despre Zero, as prefera sa moara decat sa se bage intre ei. Twisted Evil
Sus In jos
Andreea
Anime fan
Anime fan

feminin
Warn :
80 / 10080 / 100

MesajSubiect: Re: Kaname sau Zero?   Sam Dec 06, 2008 4:59 pm

In sfarsit cineva care il place pe Kaname! Yuki&Kaname 4ever!
Tocmai am terminat de vazut episodul 13 din sezonul 2. Si Yuki ramane cu Kaname!!! :18:
Sus In jos
Chou
Beginner
Beginner

feminin
Numarul mesajelor : 39
Warn :
0 / 1000 / 100

Puncte : 15790
Data de inscriere : 13/04/2009

MesajSubiect: Re: Kaname sau Zero?   Lun Apr 13, 2009 12:25 am

mie imi place cum ar arata Zero si Yuuki impreuna chiar daca el a zis ca o va ucide si bla bla oricum cred ca majoritatea lumii ii vrea pe cei 2 impreuna nu?
Sus In jos
asami
Beginner
Beginner

feminin
Numarul mesajelor : 21
Localizare : Nush
Stare de spirit : NEbuna
Warn :
0 / 1000 / 100

Puncte : 16275
Data de inscriere : 05/01/2009

MesajSubiect: Re: Kaname sau Zero?   Mar Iun 23, 2009 4:41 pm

Zero mi-a palcut foarte mult de el un baiat inchis misterios si asta il face atit de kawaii^^ si as dori ca Zero sa fie cu Yuuki^^
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://anzel.ogamewar.com/
Yuuki Cross
Beginner
Beginner

feminin
Numarul mesajelor : 14
Localizare : undeva p`aici
Stare de spirit : depinde
Warn :
0 / 1000 / 100

Puncte : 16546

MesajSubiect: Re: Kaname sau Zero?   Mier Aug 12, 2009 11:11 pm

Cred ca desi Yuuki a plecat cu Kaname, si Zero a zis ca o va omori, el o iubeste totusi si cred ca in final vor ramane impreuna, chiar daca se va rasturna situatia de 50.000 de ori... E prea evident. Very Happy
Sus In jos
Teh
Beginner
Beginner

feminin
Numarul mesajelor : 32
Localizare : In Heaven
Warn :
0 / 1000 / 100

Puncte : 15189
Reputatie : 1
Data de inscriere : 15/08/2009

MesajSubiect: Re: Kaname sau Zero?   Sam Aug 15, 2009 9:55 am

Încep prin a spune că nu am citit manga-ul deci mă voi referi strict doar la anime!
Aşa că.. pe Kaname Kuran l-am adorat din prima clipă, dar mi-a plăcut şi de Zero. Nu pot spune că cei doi au avut o adevărată competiţie pe parcursul celor două sezoane, ceea ce ar fi fost plăcut de văzut. Atunci când Zero a băut din sângele lui Kaname, well, acela a fost cu adevărat un moment FREAK şi am început să îl ador chiar mai tare pe Kaname, pentru ceea ce făcea pentru Yuuki. Puterea lui mi se pare superbă, nu pot zice că îl detest pe Zero, este hot, este ok, şi aşa mai departe, dar nu îl pot alege pe el în comparaţie cu Kaname.

Citat :
pe Kaname il vad mai mult cu Ruka ^^

Eu nu îl pot vedea pe Kaname cu Ruka. Să fim puţin serioşi, tot ceea ce a făcut el toată ' viaţa ' lui , de când a 'reînviat ' în Kaname Kuran, a fost doar să o iubească pe Yuuki şi să se gândească la bună starea ei. Atunci cum să îl vedem pe dragul de Kaname cu Ruka? O fiinţă atât de egoistă, ce nu îşi poate stăpâni complet emoţiile, şi nu vede ce are alături de ea; în afara lui Kaname? Nu îl pot vedea pe el cu ea. Doar cu Yuuki. Sunt făcuţi unul pentru celălalt. Ar fi o suferinţă cu mult prea mare ca ea să fi rămas cu Zero, I mean, totuşi a plecat cu kaname făcându-şi un fel de promisiune faţă de Zero. Toată lumea e fericită la sfârşit, right? De aceea Kaname este atât de extraordinar, pentru că în ciuda a toate astea, el nu poate să îşi oprească imensa iubire pentru ea. În comparaţie cu Zero şi cu oricine, Kaname e cel mai tare.

Dacă tot a trăit pentru ea, a creat acea academie pentru ea, a lăsat-o să trăiască ca fiinţă umană, suferind cu fiecare secundă, şi atunci câng sângele ei a fost supt de Zero. Just imagine, ce suferinţă pe bietul om. Zero da, a avut un trecut tragic. Nu am zis că nu, dar nu este aşa de legat de Yuuki, şi nu îi pot vedea împreună. Un vampire hunter together with a vampire. Nu s-ar transforma în ceva banal? În ciuda a tuturor chestiilor un vampir poate fi alături de un vânător de vampiri? Nu mi se pare cea mai bună idee, în cele din urmă destinul lui Zero nu a fost doar să îl ucidă pe Rido , ci şi să meargă mai departe, pe toată linia Kuran [ cred eu ] . Prinţesa sânge-pur nu poate fi alături decât regele ei sânge-pur, aka Kaname. sunt făcuţi unul pentru celălalt!
Sus In jos
Stella Kuran
Beginner
Beginner

feminin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 17
Warn :
0 / 1000 / 100

Puncte : 11131
Data de inscriere : 22/10/2011

MesajSubiect: aaaaaaaa   Sam Oct 22, 2011 2:25 pm

Deci sper ca nu va suparati ca ma bag si eu.

Kaname

Din primul eipsod mi-a placut de el, iar pe parcurs mi-am dat seama ca Yuki se potriveste de minune cu el. Iar Yuki si Kaname nu sunt frati, ci Kaname ii vine ca un fel de unchi lui Yuki. Am vazut si manga-ul, dupa cum am spus cei doi se potrivesc de minune. Se vede evident ca cei doi se iubesc, ”iubire pura” dupa cum se spune. Printesa:queen: cu printul:king: . Se potrivesc de minune, iar Kaname are un sarm aparte. Adica:

- este inteligent

- romantic

- puternic

-stie cum sa multumeasca o fata

- frumos etc.

Am motive cand spun ca se potrivesc. Yuki este sensibila, buna la inima, este un trandafir firav si trebuie tratata cu dragoste cum face Kaname.

Zero

Zero arata bine, este dur si misterios. Multe fete din academie il plac, dar intre el si Yuki este doar o prietenie care si asta la randul ei, in episodul 13 sezonul 2 se strica. Yuki pleaca cu Kaname, iar Zero jura ca v-a ucide toti vampirii inclusiv pe Yuki. De asta spun ca nu se potrivesc! Un vanator de vampiri cu un vampir. Mai ales ca i-ar frange inima lui Kaname...Sad Si cum a spus si Teh, Kaname a construit academia pentru bunastarea ei, a transformat-o in om pentru bunastarea ei suferind in fiecare clipa.

Asa ca eu il votez pe Kaname!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Kaname sau Zero?   

Sus In jos

Kaname sau Zero?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Galaxy :: Anime time! :: Anime Series :: Vampire knight-
Mergi direct la: