Anime Galaxy
Nu esti inca membru?
Atunci inregistreaza-te, intra in comunitatea noastra, descopera lumea anime asa cum n-ai facut-o niciodata si bucura-te alaturi de noi seriile vizionate!

AcasaAcasa  Galaxy PortalGalaxy Portal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Bacovia

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
BlitzZMay
Admin
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 630
Varsta : 23
Warn :
0 / 1000 / 100

Puncte : 17260
Reputatie : 1
Data de inscriere : 04/11/2008

MesajSubiect: Bacovia   Lun Apr 13, 2009 3:21 am

Imi place stilul sau mai scary de a scrie si modul modern, avand o poezie astrofica ce'ti da o senzatie foarte ciudata in raport cu celelalte elemente.
Este printre putinii poeti romani ce mi'au format o impresie mai mult decat buna.
Sincer nu mi se pare a fi pentru toata lumea. Poeziile lui nu sunt tocmai vesele si'ti impun o anumita stare de singuratate, de un aer rece, de acel miros tomnatic cand simti ca parca totul se darama. Desigur, ca si orice lucru trebuie sa'l intelegi mai presus de orice. Nu e recomandabil oricarei varste, intelegand parca din ce in ce mai bine, stilul lui ma impinge spre o stare bolnavicioasa >.>

Did you know?
The paralyzed puppets died
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://animegalaxy.clic-topic.com
Lady Eva
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 51
Localizare : HeLL
Stare de spirit : very happy
Warn :
0 / 1000 / 100

Puncte : 15261
Reputatie : 0
Data de inscriere : 30/07/2009

MesajSubiect: Re: Bacovia   Joi Iul 30, 2009 8:45 pm

Imi place Bacovia,scrie pe stilul meu,putin mai ''dark'' asa..Poeziile lui ma impresioneaza,si parca imi dau o stare de binedispunere,chiar daca sunt in stilul singuratiz,dureros,negru.Nu toata lumea poate intelege modul acesta de a scrie,iar de aceea Bacovia a trecut prin multe,ca sa isi poate expune opera.Chiar imi place fiecare poezie a lui si de multe ori imi vine inspiratia cand citesc unele din operele sale.Cum ai zis si tu Delia,mai presus de tot trebuie sa il intelegi,sa intelegi felul lui de a scrie.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Bacovia
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Galaxy :: General :: Books-
Mergi direct la: