Anime Galaxy
Nu esti inca membru?
Atunci inregistreaza-te, intra in comunitatea noastra, descopera lumea anime asa cum n-ai facut-o niciodata si bucura-te alaturi de noi seriile vizionate!

AcasaAcasa  Galaxy PortalGalaxy Portal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Editura

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
BlitzZMay
Admin
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 630
Varsta : 23
Warn :
0 / 1000 / 100

Puncte : 17260
Reputatie : 1
Data de inscriere : 04/11/2008

MesajSubiect: Editura   Lun Apr 13, 2009 3:31 am

Aruncandu'mi ochii prin mai multe parti si ctitind mai multe postari de pe alte forumuri, mi'am dat seama ca editura joaca un rol destul de important ca pret, ca si carte in sine si ca si continut.
In ziua de azi, observ ca cele mai importante edituri sunt Egmont, Corint, Humanitas si Rao....sau cel putin edituri de la care eu am cumparat cel mai frecvent.
Consider ca editura conteaza destul de mult si nu neaparat calitativ. Atata timp cat nu exista greseli si se respecta cartea in sine, nu inteleg de ce ar trebui sa cumpar acelasi lucru, la un pret mai ridicat de dragul copertii spre exemplu

Did you know?
The paralyzed puppets died
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://animegalaxy.clic-topic.com
deepdear
Beginner
Beginner

feminin
Numarul mesajelor : 41
Localizare : Bucuresti.
Stare de spirit : La rece.
Warn :
0 / 1000 / 100

Puncte : 15385
Reputatie : 0
Data de inscriere : 05/07/2009

MesajSubiect: Re: Editura   Dum Iul 05, 2009 6:45 pm

Cele mai multe carti pe care le-am cumparat sunt de la Rao si Humanitas.
In ciuda a ceea ce s-a spus mai sus, consider ca coperta joaca un rol important, atunci cand nu stii deja nimic despre cartea despretica dinainte de a o gasi la librarie. Iti atrage privirea.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Editura
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Galaxy :: General :: Books-
Mergi direct la: